ŽIŽKOVSKÁ NOC

26.03. 2020 01:00 28.03. 2020 01:00
(Časová zóna: Europe - Prague)
Praha
Různá místa, Praha
 
Pokud se zaregistrujete jako návštěvník, můžete získat výhodnější vstupné!
Pokud se zaregistrujete jako návštěvník, můžete získat výhodnější vstupné!

Popis akce

Desátý ročník multižánrového festivalu Žižkovská Noc proběhne ve dnech 26. až 28. března 2020. Program zahrnující divadlo a literaturu v těsné blízkosti hudby se odehraje nejen na Žižkově. Po tři dny a tři noci vystoupí několik set stovek interpretů z celého světa.

Prvními oznámenými umělci jsou argentinský experimentální umělec Trigal, který do Prahy přiveze své poslední album Fjord (2018). Dále pak turecká zpěvačka ILÆY, která kombinuje postpunkové a triphopové vlivy s tradičními tureckými hudebními motivy; německá trojice Yacoepsae, patřící už třicet let k tomu nejextrémnějšímu, co hardcore nabízí a čeští hudební matadoři Mňága a Žďorp se setem vytvořeným speciálně pro ŽN k desetiletému výročí.

Nadcházející ročník festivalu má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Na svůj vznik a vývoj kulis festivalu vzpomíná nejen doprovodným programem. Během let se změnilo mnohé – zapomenutá zákoutí a zaprášené putyky nahradila společenská bdělost a stylové podniky. Právě v městské divočině se zrodil nápad kamarádů spojit několik klubů kousek od sebe. Kromě toho si Žižkovská Noc připomíná myšlenku, která za vznikem stála. Snahu o spolupráci a rozmanitost místo nevraživosti a konkurence, z čehož vychází bezprecedentní multižánrovost a kurátorované scény. Příležitost chopit se výraznou měrou dramaturgie jako již tradičně dostávají vybrané spřízněné duše: promotérské kolektivy, média a samotní tvůrci, spisovatelé a performeři ze všech koutů republiky.