location image

Divadlo Karla Hackera

Klapkova 26 182 00 Praha 8 - Kobylisy, Praha
Divadlo

Popis lokace

Divadelní scéna MČ Praha 8 v Klapkově ulici č. 26 v Praze 8 – Kobylisích. Dům s tímto popisným číslem, dříve známý jako Hostinec U Topolů, sloužil již od 20 let minulého století k divadelní produkci loutkového divadla, jehož zakladatelem byl místní pedagog, kronikář, a veřejný činovník Karel Hacker. Toto loutkové divadlo zde působí dodnes pod jménem Jiskra a v r. 2013 oslavilo 100 let své existence.

V průběhu let divadlo doznalo mnohých změn jak koncepčních, tak stavebních. Výsledkem stavebních úprav je komfortní a přívětivé prostředí umocňující umělecké zážitky.

Po stránce koncepční se k dětským produkcím loutkového divadla Jiskra časem přidala dětská představení profesionálních souborů z celé republiky a posléze se rozvinula i bohatá nabídka pro dospělé diváky.

Dětská představení hrajeme pro veřejnost pravidelně v sobotu a v neděli. Ve všední dny dopoledne nabízíme představení pro mateřské a základní školy. Program je postavený tak, aby se děti do ukončení školní docházky seznámily se všemi divadelními žánry – činohrou, pantomimou, loutkovým divadlem, poezií i hudebními programy. Děti tak dostávají příležitost stát se vnímavými, poučenými a vybíravými diváky.

Odpoledne jsou věnována seniorům, kterým je určen cyklus “Divadelní bonboniéra”.